Так, можна створити індикатор виконання в клітинці за допомогою Google Таблиць і функцій SPARKLINE і COUNTIF.
Ось приклад того, як це можна зробити, відео YouTube тут:
Створіть новий аркуш і назвіть його "Progress bar".
У клітинку A1 введіть "Замовлення", у клітинки B1:F1 введіть всі етапи (кроки) обробки замовлення.
У клітинки B3:F9 вставляємо ChekBox Меню - вставити - Прапорець.
У клітинці G3 скористайтеся функцією SPARKLINE, щоб створити індикатор виконання.
Щоб підрахувати кількість виконаних завдань використовуйте функцію COUNTIF,
COUNTIF(B3:F3;true) , рахуємо усі позначені прапорці, припускаючи, що виконані завдання знаходяться в діапазоні B3:F3.
Далі налаштовуємо графік. Формула виглядатиме так:
=SPARKLINE(COUNTIF(B3:F3;true);{"charttype"\"bar";"max"\5;"color1"\"green"})
Функція SPARKLINE приймає два аргументи: діапазон значень, які потрібно нанести на графік, і набір параметрів для налаштування вигляду Sparkline.
У цьому випадку ми використовуємо параметри: {"charttype"\"bar";"max"\5;"color1"\"green"}
"Charttype"\"bar" - для створення гістограми та встановлюємо максимальне значення "max"\5, що відповідає 100% завершенню,
"Color1"\"green" - пофарбує графік в зелений.
Це лише приклад. Ви можете налаштувати формулу та діапазони відповідно до своїх даних.
Індикатор прогресу оновлюватиметься автоматично, коли ви додасте або видалите виконані етапи.
Індикатор прогресу може допомогти багатьма способами:
Відстеження прогресу: індикатор прогресу можна використовувати для візуального відстеження прогресу завдання або проекту. Це чітко показує відсоток виконаних завдань і скільки ще залишилося зробити.
Визначає прогалини: за допомогою індикатора прогресу ви можете легко визначити прогалини у своєму прогресі та вжити відповідних заходів для їх усунення.
Визначає очікування. Індикатори прогресу можна використовувати для встановлення очікувань для зацікавлених сторін або членів команди, надаючи їм чітке візуальне представлення прогресу завдання чи проекту.
Командна мотивація. Індикатори прогресу можна використовувати для мотивації членів команди, показуючи їм, що їхні зусилля окупаються, і створює відчуття досягнення, коли вони бачать, що індикатор прогресу наближається до мети.
Пріоритезація. Індикатори прогресу можна використовувати для визначення пріоритетів завдань, визначаючи, які завдання найбільше відстають від графіка, а які потребують найбільшої уваги.
Повідомляє про прогрес: індикатори прогресу можна використовувати, щоб повідомляти про прогрес зацікавленим сторонам, менеджерам або іншим членам команди, які, можливо, не зможуть побачити прогрес так детально, як ті, хто працює над завданням або проектом.
Визначає вузькі місця. Індикатори прогресу можуть допомогти виявити вузькі місця в завданні чи проекті та вжити необхідних заходів для їх подолання.
Загалом показники прогресу забезпечують простий спосіб відстежувати та звітувати про прогрес, допомагаючи виявити проблеми, встановити очікування, мотивувати команду та дозволить приймати кращі рішення.