Об'єднання — операція склеювання об'єктів лінійної структури, зазвичай рядків, за допомогою табличних редакторів JOIN & CONCATENATE.
Що приємно в обох цих функціях, так це те, що вони можуть обробляти діапазони клітинок, а у CONCATENATE є можливість, ігнорувати порожні значення.
В цій статті розберемо, як зібрати ПІБ і IBAN з окремих елементів.
Номер рахунку IBAN складається з 29 символів.
Вони умовно поділяються на дві групи. Перші 10 знаків – код країни, контрольне число та код банку. Перші дві літери – UA – код України. Два символи після коду – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок під час внесення даних. Наступні шість цифр – код МФО банку.
Друга група символів (19 знаків) – номер рахунку клієнта банку. Перші п’ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а 14 цифр – це номер рахунку картки.
Для початку отримаємо повний ПІБ у комірці J3, за допомогою формули:
=JOIN(" ";C3;A3;B3)
Ця формула використовує функцію JOIN для об'єднання декількох значень у текстовий рядок за вказаним роздільником (в даному випадку - пробілом між значеннями). Формула об'єднує значення з комірок C3 (Прізвище), A3 (Ім'я) та B3 (Побатькові) в один рядок.
Ще знадобиться строк дії картки у K3:
=JOIN("/";H3:I3)
Це означає, що якщо в комірці H3 записаний місяць, а в I3 - рік, формула =JOIN("/";H3:I3) об'єднає ці два значення у текстовий рядок, розділяючи їх знаком "/". Наприклад, якщо в H3 записаний місяць "лютий", а в I3 - рік "2023", формула поверне текстовий рядок "лютий/2023".
ЗБИРАЄМО IBAN:
=CONCATENATE(D2:F2;IF(LEN(G2)<19;CONCATENATE(REPT("0";19-LEN(G2));G2);G2))
Ця формула використовується для об'єднання даних з кількох стовпців (D2:F2) у Google Sheets та форматування номерів рахунків або інших кодів, що мають фіксовану довжину, до 19 символів.
Давайте розглянемо її крок за кроком:
D2:F2: Це посилання на комірки, які містять дані, які потрібно об'єднати Країна, Контрольне число, Банк.
IF(LEN(G2)<19; ... ; ... ): Це умовний оператор, який перевіряє довжину рядка у комірці G2 (Рахунок).
LEN(G2): Це функція яка рахує кількість символів у комірці.
REPT("0";19-LEN(G2)): Це функція, яка повторює "0" таку кількість разів, яка потрібна для того, щоб довжина комірки G2 (Рахунок) стала рівною 19 символам, якщо вона коротша за цю довжину.
CONCATENATE(...): Ця частина додає результат функції REPT("0";19-LEN(G2)) до початку комірки G2 (Рахунок), якщо її довжина менше за 19 символів.
CONCATENATE(D2:F2;IF(LEN(G2)<19; ... ; ... )): Остаточний результат - об'єднання значень з комірок D2:F2 разом із номером рахунку, який буде доповнений "0" до довжини 19 символів, якщо це необхідно.
Отже, ця формула допомагає стандартизувати довжину номерів рахунків, додаючи "0" до коротких номерів для того, щоб всі вони мали однакову довжину (19 символів) в результаті об'єднання рядків.